Darmowe materiały dla grafika, webmastera

W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam ciekawe adresy stron, z których za darmo można pobrać ciekawe elementy graficzne, szablony, przydatne dla grafika czy webmastera. Można je wykorzystać do ulotek, plakatów, do szaty graficznej strony. Oczywiście możemy zrobić je sami, ale to zajmuje trochę czasu i pracy, a jeśli potrzebujecie coś gotowego, bądź inspiracji, to zapraszam do artykułu.

 

 

www.freepik.com – to potężna baza plików graficznych, wektorów, psd, ikon, zdjęć. Mega polecam! Jest ich tyle i są tak piękne, że z tego zachwytu nie wiadomo na co się zdecydować

www.freepsdfiles.net – elementy graficzne psd, szablony

www.freewebelements.com

www.pixeden.com

www.all-free-download.com

www.vecteezy.com

www.freebiesbug.com

www.brusheezy.com

www.iconlibrary.iconshock.com

www.webuikits.com

www.psdexplorer.com

www.iconarchive.com

www.flaticon.com

www.psddepot.com

www.vector4free.com

www.freedesignfile.com

www.wplift.com

www.webdesignerdepot.com

9 komentarzy to “Darmowe materiały dla grafika, webmastera”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Świetna lista, bardzo się cieszę, że znalazłam tą stronę. Przy okazji chciałabym zapytać o taką stronę: http://hokito.pl Czy zmieniłabyś coś na tej stronie? Oni zajmują się projektowaniem stron internetowych.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

    • Witam. Więc tak: Strona jest schludna, czytelna. Może pare elementów nie do końca ze sobą współgra, ale to kwestia gustu. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to logo – koniecznie do zmiany Logo jest bardzo ważne, to znak firmowy. Podobają mi się te “ostatnie projekty” na stronie głównej. W podstronie “o nas” może nie do końca widoczne są treści, które powinny być na pierwszym planie, a trochę zakrywają je obrazki, które za bardzo rażą w oczy, może jak je trochę zblurować, rozmazać, delikatniejsze zrobić, to by lepiej wyglądało. Podstrona “jak współpracujemy” – podoba mi się wykres etapów współpracy. Podstrona “referencje” – tu odnoszę wrażenie że jest rozwalona, tekst raz po lewej, raz po prawej nie wygląda za dobrze, spróbuj ułożyć wszystko po jednej stronie. Tabela w cenniku jest ok, ale już tekst pod nią jest mało czytelny, zacznij od dodania odstępów między liniami – większe line-height i błękitne nagłówki zrób ciemniejsze lub innym kolorem. W kontakcie czcionkę można trochę powiększyć i mapkę zrobić ciut wyższą. To tyle z takich podstaw by strona była jeszcze bardziej atrakcyjniejsza

  2. Bardzo dziękuję za ten wpis, teraz robimy stronę naszego sklepu i potrzebujemy inspiracji i materiałów graficznych (także zdjęć). trochę się boję że wybiorę jakieś fotki CC a jednak autor się znajdzie i będzie miał roszczenia (to sprawa znajomego – od drugiej strony widziana https://www.eporady24.pl/bezprawne_wykorzystanie_moich_zdjec_przez_pewna_firme,pytania,17,57,17848.html ) czy masz często takie sytuacje? czy licencja CC jest faktycznie bezpieczna i można foty wykorzystywać free u siebie komercyjnie?… trochę sie obawiamy!

    • Nie spotkałam się z czymś takim. Jest wiele darmowych banków zdjęć, z których można korzystać i autor nie powinien mieć za złe, skoro wstawił do banku zdjęć.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.