Asana – wygodne zarządzanie projektami

Jakiś czas temu szukałam programu lub strony przez którą będę mogła zarządzać projektami. Przykładowo tworząc stronę dla klienta, często potrzebna jest lista zadań do wykonania, bez niej można zapomnieć o ważnych rzeczach do zrobienia. Oczywiście coś takiego przecież można zrobić w notatniku, o ubogiej szacie graficznej. Ale jest coś ważnego w Asanie, czego nie posiada zwykły notatnik – współdzielenie projektu z innymi użytkownikami.

Loguję się na Asanę, dodaję nowy projekt, nazywam go i mam miejsce do wpisania listy zadań do wykonania. Ikonką plusika dodaję osobę z którą będę współpracować, przykładowo programista, wpisuję jego mail lub nazwę, którą wcześniej nadałam i gotowe. Od tej pory ta osoba widzi tą moją sporządzoną listę, może dodawać nowe punkty, może też odhaczać, usuwać, edytować. Praca w Asanie to czysta przyjemność, zaoszczędza nam czas i umila pracę.

Można też dodawać załączniki. Ja wrzucam gotową stronę, a programista pobiera. Można dodawać kolorki projektom. Jest też czat do rozmów między pracownikami.

Gdy zadanie zostanie wykonane i odhaczone, to standardowo przychodzi nam mail z powiadomieniem, że zostało wykonane. Jest tam trochę tych opcji, mimo że w angielskiej wersji językowej, to można się dość szybko połapać.

Jest to wersja darmowa, jak ktoś chce to może zrobić upgrade do udoskonalonej, płatnej wersji z nieograniczoną liczbą użytkowników i z wieloma innymi opcjami. Póki co, darmowa wersja jest dla mnie wystarczająca.

logo_horiz1

 

 

https://app.asana.com

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments