Czy można przenieść stronę z WordPress na inny serwer?

Wielu użytkowników, którzy założyli strony internetowe na WordPress zastanawia się, czy jest możliwe przeniesienie ich na inny serwer. Okazuje się, że tak i wcale nie jest to skomplikowane.

Wtyczka do WordPress

Kiedyś tego typu zabieg wiązał się z ogromnym nakładem pracy. Należało wszystkie pliki i linki oddzielnie zgrać na dysk, a następnie pojedynczo, w odpowiedniej kolejności wgrać je na nowy serwer. Jednak ta żmudna praca nigdy nie dawała idealnych rezultatów, bo nie zawsze wszystko po takiej ręcznej implementacji działa jak trzeba. Niektóre linki i odnośniki nie działają, inne są pod złymi adresami itd.

Warto skorzystać z dużo lepszej, dokładniejszej i szybszej metody przenoszenia strony z WordPress, na inny serwer. Wystarczy użyć wtyczki All-in-One WP Migration.
Tego typu rozwiązanie pomaga w bardzo szybki i precyzyjny sposób przenieść całą naszą stronę. Wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę, a następnie za jej pomocą wyeksportować wszystkie niezbędne pliki na wskazane przez nas miejsce. Po zakończeniu kopiowania, wtyczka utworzy naszą gotową kopię strony www. Za darmo możemy w ten sposób kopiować i przenosić strony do pojemności 512 mb. Po przekopiowaniu całej lub części strony możemy ją zaimplementować na nowo w innym miejscu. Należy ponownie zainstalować wtyczkę All-in-One WP Migration, tym razem na docelowym (nowym serwerze) i rozpocząć importowanie z pliku. Kopiowanie może chwilę potrwać, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Jak widać, to dużo szybsze i lepsze rozwiązanie. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązać i najnowszych wtyczek, by oszczędzać mnóstwo czasu i poprawiać jakość wykonywanej przez nas pracy. Po poprawnym przekopiowaniu wszystkich plików na nowy serwer, nasza strona jest już gotowa. Może zdarzyć się, że należy poprawić kilka grafik, jednak nigdy nie zajmuje to tyle czasu, ile musielibyśmy poświęcić na ręczną edycję i kopiowanie całej strony. Pamiętajmy, że przenoszenie strony www na inny serwer nie wiąże się jedynie z przenoszeniem jej treści, ale też wszystkich linków i odnośników.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments