Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Nie ma jednej uniwersalnej ceny, którą należy zapłacić za zbudowanie profesjonalnej strony internetowej. Im strona jest bardziej skomplikowana (rozbudowana), tym droższa. Można też mierzyć cenę ilością pracy i czasu, jaką trzeba w nią włożyć. Jeśli webmaster przygotuje stronę z gotowego szablonu, zajmie mu to dużo mniej czasu, a co za tym idzie koszty będą dużo niższe.
Na rynku można aktualnie znaleźć oferty utworzenia strony formowej już za około 200 złotych, do paru tysięcy złotych.

Na cenę strony składa się też jej hosting, czyli udostępnianie zasobów serwera konkretnego dostawcy usług internetowych. Opłaty zazwyczaj określane są na rok. W zależności od jakości tych usług, cena może wahać się od około 50 do około 200 złotych rocznie. W zależności od tego jaką objętość ma strona i ile chcemy przechowywać na niej danych, hosting może być droższy lub tańszy.

Wykupienie domeny to kolejny koszt, jaki trzeba uwzględnić. W zależności od tego jak bardzo jest popularna, tym będzie droższa lub tańsza. Domeny krótkie, zawierające popularne słowa są najdroższe, a te zawierające kilka słów, myślnik lub po prostu przypadkowe litery, czy skróty, są dużo tańsze. Po kupieniu domeny należy też opłacać jej roczne utrzymanie. Koszt domeny może wynosić od złotówki, do parunastu, czy nawet parudziesięciu tysięcy złotych.

Warto pomyśleć też o odpowiednich zabezpieczeniach strony www. Certyfikat SSL szyfruje połączenia pomiędzy przeglądarkami użytkowników, a serwerem, na którym znajduje się strona www.
Kolejne niezbędne dodatki, które windują cenę, ale są niezwykle potrzebne i usprawniają działanie strony internetowej, to: odpowiednie wtyczki, zakup grafik na stronę www, aktualizacje strony, konserwacje, koszty pozycjonowania itp.

Warto udać się do webmastera, który utworzy nam stronę i poprosić o indywidualną wycenę, która uwzględni nasze aktualne potrzeby. Jeśli potrzebujemy ogromnej strony ze sklepem internetowym i mnóstwem produktów, cena będzie dużo wyższa, jeśli wystarczy nam zwykła, poprawnie działająca strona obrazująca zakres naszych usług, prawdopodobnie wystarczy zainwestować tysiąc, do dwóch tysięcy złotych.

Polecamy zapoznanie się z ofertą firmy stronki.pl, która tworzy piękne, czytelne, profesjonalne strony www oraz wszelką grafikę reklamową. A wszystko to za bardzo rozsądną cenę, dodatkowo z szybką realizacją – wykonanie do kilku dni roboczych.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments