czat Facebook Messenger

Jak dodać czat facebook messenger na stronę?

Postanowiłam dodać czat messengera do swojej strony. Jako, że kontakt z klientem musi być jak najbardziej uproszczony i szybki, to taki czat bardzo ułatwi kontakt. Szukałam instrukcji na stronach, ale to co znalazłam, to przestarzałe poradniki, zapewne jeszcze przed zmianami na Facebooku. Dlatego przychodzę z pomocą dla tych, którzy nie mogą znaleźć tej opcji u siebie na fanpage Facebook.

1. Wchodzimy na Facebooka i w prawym górnym rogu, tam gdzie mamy zdjęcie swojego profilu, klikamy na nie, potem na napis „zobacz wszystkie profile” (jak ktoś ma wiele), zaznaczamy ten właściwy fanpage i przenosi nas do niego.

2. W lewej kolumnie klikamy na napis „Meta Business Suite”, potem po lewej klikamy na „skrzynka odbiorcza” i pojawia nam się czat.

3. W prawym górnym rogu klikamy na koło zębate i ostatnią opcję „wyświetl wszystkie ustawienia”.

4. Klikamy po lewej na „wtyczka czatu” i konfigurujemy. Wpisujemy adres strony, na której ma być podpięty czat. W – Automatyzacje, możemy ustawić wszelkie powitania, pytania i odpowiedzi dla klientów. A w „dostosuj wtyczkę” – ustawiamy wygląd okienka czatu.

5. Klikamy opublikuj. Powinna pojawić się instrukcja, jak dodać kod na daną stronę, np. cms wordpress czy zwykły html. A jak się nie pojawi, to na górze mamy przycisk – „skonfiguruj”. Jeśli jest to strona html, to wybieramy opcję „standardowa” i ustawiamy, wybierając język, potem adres strony i kopiujemy kod, który wklejamy na każdej podstronie w nagłówku <head></head>, bądź tak jak ja wkleiłam – na dole strony przed zamknięciem znacznika </body>. Dzięki czemu strona się szybciej ładuje i dostaje więcej punktów w page speed test.

Od teraz klienci mogą pisać do Was, ci mający konto w messenger oraz goście, którzy nie mają konta, a chcą porozmawiać. Wiadomości dochodzić będą na czacie fanpage, w skrzynce odbiorczej. Zawsze dostajemy powiadomienie na Facebooku, że ktoś do nas napisał, dzięki czemu nie przegapimy rozmowy. Czat jest darmowy. Nie posiada zbyt wielu opcji do ustawiania, ale jak za darmo, to myślę, że jest to dobra opcja, niż płacić co miesiąc, zwłaszcza przy obecnej inflacji 🙂

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments