Jak edytować plik PDF?

Pliki PDF z powodzeniem zastąpiły znane wszystkim pliki Microsoft Word. Dzięki nim mamy pewność, że niezależnie od sprzętu na którym plik jest wyświetlany, będzie on wyglądał zawsze tak samo. Ile to razy pracując nad plikiem w wordzie otwierając go na innym komputerze zastaliśmy rozsypany tekst spowodowany brakiem czcionek i zupełnie inny, domyślny sposób formatowania. O ile edytowanie pliku w wordzie było dosyć jasne, nie każdy jednak wie jak edytować plik PDF. Poniżej znajdziesz szybki i prosty sposób jak edytować PDFa w programie Adobe Acrobat.

  1. Załóżmy, że chcesz dokonać reklamacji ze sklepu internetowego. Pobraliśmy formularz reklamacji, otwieramy go i co dalej? Otwierając plik po prawej stronie dokumentu znajdziesz opcję Fill and Sign (Wypełnij i Podpisz), która umożliwia edytowanie pliku PDF.

2. Po wybraniu tej opcji na ekranie pojawi się kursor umożliwiający wpisywanie tekstu. Na górze dostępne są upcje umożlliwiające zmianę wielkości tekstu, jego kolor lub postawienie innych, koniecznych znaków.

3. Jeśli chcesz złożyć elektroniczny podpis w PDF, wybierz opcję Sign yourself (Podpisz się). W dalszych krokach możesz skonfigurować swój elektroniczny podpis lub po prostu podpisać się za pomocą inicjałów.

4. Wszystkie opcje edytowania PDF dostępne są również w sekcji Tools (Narzędzia) zaraz po otwarciu programu. Wybierz opcję Edit PDF (Edytuj PDF), następnie wybierz plik. Po jego wybraniu osiągniesz również możliwość edytowania PDFa.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments