Jak zoptymalizować stronę internetową?

Dziś samo posiadanie strony internetowej to za mało. Ważne jest, aby potencjalni klienci mogą stronę znaleźć w sieci i ją odwiedzić. Dlatego tak ważne są jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Aby było to możliwe strona musi być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarki. Warto zatem wiedzieć czym jest optymalizacja i jak ją przeprowadzić.

Optymalizacja treści

Na optymalizację strony składa się wiele elementów. Jednym z nich jest optymalizacja treści na stronie. Dziś treść na stronie jest bardzo ważna i ma ogromne znaczenie w zakresie pozycjonowania. Przede wszystkim na treści nie można oszczędzać. Teksty powinny być dość obszerne. Krótkie, kilku zdaniowe treści dziś już się nie sprawdzają. Dla wyszukiwarki nie mają one większego znaczenia. Ważne jest także, aby były to treści unikalne. Pod żadnym pozorem na stronie nie można publikować kopii innych artykułów. Tworząc treści zadbać należy o to, aby były one unikalne i oryginalne. Nie można zapomnieć także o tym, aby treści były wartościowe dla użytkowników. Innymi słowy, muszą być dla użytkowników ciekawe i przydatne. Oczywiście każdy tekst powinien być estetycznie podzielony. Warto zatem stosować choćby nagłówki.

Tytuły stron

Kolejny niezwykle istotny aspekt, który ma ogromny wpływ na pozycjonowanie to nadanie każdej z podstron tytułu. Co ważne, każdy z tych tytułów musi być inny i unikalny. Algorytm wyszukiwarki przykuwa dużą wagę do tytułów. Ale poza tym, tytuł zawsze widoczny jest w wynikach wyszukiwania. Tworząc je należy o tym pamiętać. Tytuł strony powinien być jasny, konkretny, ale także przykuwający uwagę użytkownika. Tworząc tytuły pamiętać należy także o słowach kluczowych. Tytuł każdej podstrony zawierać powinien słowo kluczowe związane z daną podstroną.

Meta description

Oprócz tytułu strony ważny jest także jej opis. Opis strony, tak jak tytuł ma wartość marketingową. Jest bowiem również wyświetlany w wynikach wyszukiwania pod tytułem. Każda podstrona musi posiadać inny, unikalny opis. Dotyczyć powinien treści zawartych na danej podstronie. Oczywiście sam opis strony nie ma wpływu na jej pozycjonowanie. Jednak jego wartość marketingowa jest tak duża, iż nie można o nim zapomnieć. Warto zatem tworzyć opis stron tak, aby przyciągały uwagę użytkowników.

Adresy URL

Jak widać, optymalizacja strony internetowej to złożony proces. Kolejnym elementem, o którym nie można zapomnieć to adresy URL. Najważniejsza zasada jest taka, aby adresy URL były proste i jasne. Innymi słowy, użytkownik widząc adres URL powinien wiedzieć co kryje się na danej stronie. Adresy URL ważne są także dla algorytmu wyszukiwarki. Dlatego oprócz tego, że powinny być krótkie, to nie powinny zawierać znaków specjalnych.

Grafika

Optymalizacja strony www nie może pomijać także grafiki. Wiedzieć trzeba, że algorytm wyszukiwarki potrafić analizować treść na stronie i jej kod HTML, ale nie grafiki. Innymi słowy, wyszukiwarka nie wie co znajduje się na danym zdjęciu. Jedyne co wie, to to, że w danym miejscu na stronie znajduje się plik graficzny. Dlatego, aby pomóc stronie w osiągnięciu jak najlepszych pozycji w wynikach wyszukiwania, pomóc należy także samej wyszukiwarce. W tym celu stosować należy atrybut ALT. Jest to sposób na tekstowy opis tego, co znajduje się na danej grafice czy zdjęciu.

SEO przyjazne wyszukiwarce jest niezwykle ważne. Od tego zależeć będzie widoczność strony w wyszukiwarce, a tym samym to, czy użytkownicy trafią na stronę. Dlatego tworząc stronę www nie można zapomnieć o jej optymalizacji.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments