Jak zrobić zrzut ekranu na Macbooku?

Robienie zrzutów ekranu jest proste i zarazem problematyczne, ponieważ zależnie od sprzętu i zainstalowanego na nim oprogramowania, technika robienia zrzutów ekranu będzie znacząco się od siebie różniła. Dzisiaj omówimy robienie zrzutów ekranu na komputerach Mac. Do robienia zrzutów ekranu na komputerach z systemem MacOS nie jest potrzebny żaden zewnętrzny, dodatkowy program. Możemy zrobić to za pomocą skrótów klawiszowych.

W tym systemie operacyjnym mamy do czynienia z dwoma rodzajami zrzutów ekranu: pierwszy to zrzut całego ekranu a drugi to zrobienie zrzutu wycinka ekranu.

  1. ZRZUT CAŁEGO EKRANU 

Aby wykonać cały zrzut ekranu na macu należy wcisnąć kombinacje klawiszy Cmd + Shift + 3. Zrzut zapisze się automatycznie na pulpicie. Pamiętaj, że jeżeli korzystasz z więcej niż jednego monitora, przy użyciu tego skrótu klawiszowego uzyskasz zrzut ze wszystkich dostępnych ekranów osobno.

2. ZRZUT FRAGMENTU EKRANU

Aby wykonać zrzut części ekranu na iMacu lub MacBooku, wciśnij kombinację klawiszy Cmd + Shift + 4. Po naciśnięciu tych klawiszy na ekranie pojawi się celownik za pomocą którego możesz zaznaczyć fragment ekranu, który ma zostać zapisany. Obok celownika wyświetlają się na bieżąco dokładne informacje o wielkości zrzutu w pikselach (wysokość x szerokość zrzutu). Jest to niezwykle pomocne jeżeli zależy Ci na konkretnym wymiarze zrzutu- dzięki temu można uniknąć dalszego kadrowania lub wymazywania niepotrzebnych informacji.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments