Kolaż zdjęć

Ale dawno mnie nie było, od lipca… Mam niestety taki zapał, że coś zacznę, prowadzę, potem coś mnie wybije z tego rytmu i ciężko mi wrócić. Niby kliknięcie w zakładkę i zalogowanie się na bloga to chwila, ale miewam często takiego lenia, że jest to wyzwanie 😀 To może do rzeczy. Nie raz nie mam pomysłów na temat, ale dziś mnie znajoma (dzięki Marta) natchnęła w poszukiwaniu programu do kolażu ze zdjęć. To jej podrzuciłam kilka ciekawych linków z edytorem kolaży online. Plus jest ich taki, że nie musimy na swoim komputerze niczego instalować, wszystko robimy na stronie.

Przedstawię kilka kolaży online.

1) www.photogramio.com/pl/photoeditor

Klikamy „collage”, wybieramy na dole z opcji szablon, odstępy, zaokrąglenia narożników, kolor tła, dodajemy zdjęcia z komputera i klikamy „finished”, następnie mamy naprawdę mnóstwo opcji jak: różne pędzle, zmiany koloru, kontrastu, style zdjęć, nakładki na zdjęcia, ramki, naklejki, text. Szczerze to bardzo mi się to spodobało i się trochę tym pobawiłam. Po zakończeniu edycji klikamy „save”, wpisujemy nazwę, jakość np. na 100 i save. Gotowe!

Tak wygląda na początku:

screenshot-2016-11-22-19-08-58

A tak po różnych efektach:

pieski

Dodam, że na tej samej stronie są takie narzędzia jak: filtry zdjęć i mega kombajn, coś jak Photoshop, tylko online, ciekawszy od Painta, można się fajnie pobawić, ma dużo narzędzi, użyłam tylko pędzla, nie wtajemniczałam się, bo to już na oddzielny temat, albo i nie koniecznie, gdyż narzędzie jest dość proste, myślę że sobie z nim poradzicie.

screenshot-2016-11-22-19-31-06


2) www.canva.com/pl_pl/tworzyc/kolaze

Logujemy się przez konto np. google, wybieramy profil np. prywatny. Wybieramy szablon kolażu i klikamy na zdjęciach, by wstawić własne. Ten edytor jest już nieco bardziej rozbudowany i trudniejszy w obsłudze. Osobiście mam z nim problemy, z ułożeniem zdjęć, z szybkością działania, dość mozolnie. Ale myślę, że to kwestia wprawy i że warto się go nauczyć, bo ma dużo ciekawych opcji. Tak patrzę dalej, naprawdę jest tego mnóstwo, piękne rzeczy. Dziewczynom się spodoba 😀
Dobre w tym edytorze jest to, że każdy element można w dowolnej chwili przesunąć, obrócić, usunąć, bo w poprzednim edytorze jak raz kliknę to zostaje zapisane w obrazku. Tu można rzec, że jest to kombajn. Są też linie pomocnicze, by wszystko było równo. Jestem pozytywnie zaskoczona.
Zdjęcia możemy przesłać z facebooka lub z dysku. Przesłane zdjęcia możemy nanieść na okienka naszego kolażu. W trakcie tworzenia zepsuł mi się przycisk cofania i trochę mam utrudnione zadanie, nie wiem jak często się to zdarza w tym edytorze.

Możemy zapisać kolaż klikając w górnym menu plik – zapisz. Po skończonej pracy klikamy „Pobierz” i wybieramy format, np. .jpg, przy miłym zaskoczeniu jest też .pdf.

screenshot-2016-11-22-20-10-58

screenshot-2016-11-22-20-22-31

Niby wygląda prosto, ale łatwe nie było, dopiero po dłuższym rozpracowaniu jest to narzędzie naprawdę ciekawe i godne polecenia! Myślę że numer 1 z obecnych testów 🙂


3) www.befunky.com/features/collage-maker

Tu na pierwszy rzut oka przeciąganie, przesuwanie zdjęć jest dużo łatwiejsze i szybsze od poprzedniego edytora. Opcje jak widzę są podobne.
Podoba mi się bardzo rozciąganie szablonu, chwytając za narożniki pól, można szybko zmienić wielkość okienek ze zdjęciami, świetne to.
Zmieniam zdanie które napisałam w poprzednim edytorze, jednak ten jest dla mnie lepszy, bo liczy się też stopień trudności, a tu jest prosto, szybko i ładnie, polecam!

pieski2


4) www.fotojet.com/app.html

Tu działanie podobne jak reszta edytorów, ale dużo uboższe w efekty i narzędzia. Ma ciekawe efekty tekstowe, to na plus. Są ikonki, text, tło i na tym kończą się opcje edytora.
Proste, jak ktoś potrzebuje szybkiego i łatwego edytora, to polecam, a jeśli ma więkse wymagania, to niech cofnie się do poprzednich edytorów.

pieski3


5) https://www.photovisi.com/featured

I ostatni edytor, ostatni w sensie, że zmęczyłam się już i wystarczy tego testowania 😀
To co od razu rzuciło mi się w oczy, pozytywnie, to to, że ma to coś, czego w pozostałych nie znalazłam, czyli takie fikuśne obracane zdjęcia, takie prawdziwe, rozmieszane kolaże, których szukałam od pierwszego edytora. Jest tu wiele ciekawych, pięknych grafik szablonów. I to jest świetne! Wgrałam zdjęcia i od razu wrzuciło mi na pole robocze mieszając zdjęcia. Ma też ciekawe czcionki tekstu. Tła i ikonki też ładne i jest ich dość dużo.
Podoba mi się! Na koniec chciałam zapisać swoją pracę i ZONK…. należy mieć konto premium, zapłacić, by móc korzystać w pełni z edytora i zapisywać zdjęcia bez znaku wodnego. Wielka szkoda. Ale, mam pewien pomysł by tego uniknąć. Jeśli nie zależy nam na duużej jakości, wielkości pliku, to polecam po prostu zrobić screena kolażu i gotowe 🙂

screenshot-2016-11-22-21-09-05

screenshot-2016-11-22-21-14-05

NIE BĘDĄ MI MÓWIĆ JAK MAM ŻYĆ !!! 😀

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments