Programy do zrzutów ekranu

Szukając dobrego programu do zrzutów ekranu, który od razu wysyła zrzut na serwer, postanowiłam podzielić się z Wami.

Od wielu miesięcy używam świetnego programu ScreenSHU – program ten posiada dużo ciekawych opcji, najważniejszym dla mnie jest właśnie upload obrazków na serwer. Osobiście wykonuję dużo zrzutów ekranu, czy to pokazać coś klientowi, czy znajomym, czy to wytłumaczyć jakieś opcje w programie, albo właśnie do tego bloga, kiedy robię tutoriala.

Po wykonaniu zrzutu programem ScreenSHU można edytować obrazek domalowując, zaznaczając czy dopisując treść i jednym kliknięciem wysyłając linka do znajomych.

Dziś szukałam drugiego podobnego programiku, ale bez ograniczeń, gdyż powyższy program niestety ma ograniczenie do 250 zdjęć, co zrobiło się dla mnie za mało, nawet jak usunęłam starsze zrzuty, to i tak niektóre chcę sobie zachować.

Jakiś czas temu wyszła nowa, udoskonalona wersja tego programu – SHU. Ma nowy interfejs i być może, tego nie jestem pewna – jest darmowy i nielimitowany. Poprzednia wersja była z limitem. Nowa wersja nie bardzo podoba mi się działanie i wygląd, poprzednia była dużo lepsza, przejrzystsza. Być może za dużo bajerów i animacji to nie za dobrze.

Program SHU można pobrać tutaj: https://screenshu.com/pl


logoTen drugi, nowy programik który właśnie znalazłam o podobnym działaniu co powyższy, jest nim: ScreenShooter. Jest to mały, ale szybki program, przejrzysty, bardzo mi się spodobał i chyba zostanie u mnie od dziś na dłużej.

Jest to polski program, wykonany przez naszego rodaka.

Zrzut ekranu wykonujemy klawiszem „F9”. W ustawieniach możemy zmienić jakość zdjęć – kompresję, ja ustawiłam na najlepszą, bo zależy mi na jakości zrzutów.

Potestuję go i wyjdzie w praniu czy będę go używać na stałe, ale póki co – zostaje u mnie 🙂

Program ScreenShooter można pobrać stąd: http://screenshooter.net

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Furu.Art
7 lat temu

Osobiście polecam Lightshot’a, z SHU zdarzały mi się problemy, że się wykrzaczał albo jeśli ma się dwa ekrany to często fiksuje i zamiast zrobić screen na lewym ekranie, robi na prawym i tym podobne. A z Lightshot’em żadnych problemów nie mam, po zrobieniu screen’a pozwala na skadrowanie, prostą edycję, zapis, kopiowanie etc. Pozdrawiam 🙂