WAF – Web Application Firewall – ochrona strony

Hosting hekko.pl uruchomił świetne narzędzie do ochrony naszych stron www. Wystarczy jedno kliknięcie w panelu serwera i możemy spać spokojnie, wiedząc, że system sam zadba o bezpieczeństwo stron. WAF Jest to rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo stron, które obniża ryzyko ataków na stronę takich jak: spamowanie przez formularze, xss, brute force. Dzięki temu formularze są lepiej chronione, jesteśmy mniej narażeni na ataki, a strona szybciej działa.

Hekko.pl są jednym z pierwszych firm hostingowych na całym świecie, którzy uruchomili tą usługę. Jest ona zupełnie darmowa i można ją włączyć i wyłączyć w każdej chwili w panelu hostingu.

Aby skorzystać z bezpieczeństwa jakie oferuje WAF, aktywuj ochronę WAF dla swoich domen w panelu DirectAdmin. Po zalogowaniu do DA i wybraniu domeny wybierz „WAF” w dolnej części strony.

Uruchomiłam WAF na kilku stronach i już w ciągu jednego dnia miałam aż 500 ataków na stronę. Wszystko to zobaczyłam w przejrzystych statystykach, w których widnieje: kraj z którego był atak, IP, kategoria ataku, IP, czas, przeglądarka oraz treść np. spamu. Wtedy system wykrywa taki atak i od razu go blokuje. Aż strach pomyśleć ile wcześniej było ataków i dlaczego tak dużo.

Bardzo polecam to narzędzie i jeśli macie taką możliwość, to włączcie dla bezpieczeństwa stron i własnego spokoju. Ceny hostingu są bardzo korzystne, więc tym bardziej warto!

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments