Wpływ serwera na działanie strony. Czyli jaki hosting wybrać?

Szybkie działanie naszej strony zależy od wielu czynników. Od ilości obrazków, skryptów, wtyczek, motywu, wersji PHP, wersji WP, odpowiedniej optymalizacji strony oraz od wybranego serwera. Możemy mieć najlepiej zoptymalizowaną stronę, ale jeśli serwer jest wolny i wejście na stronę trwa nawet kilkanaście sekund, to na nic nasze trudy. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego hostingu dla naszej strony.

Korzystałam w życiu z wielu serwerów. Jeden był szybszy od drugiego, miał lepszy panel, lepsze parametry i support. Tym właśnie trzeba się kierować.

Od kilku lat korzystam z serwera, który początkowo był na bardzo wysokim poziomie, szybkość działania była zadowalająca. Niestety nie zawsze wszystko trwa. Dlatego kupiłam drugi serwer i jestem bardzo zadowolona.

Wybrałam hosting thecamels

Zacytuję moją opinię jaką niedawno wystawiłam hostingowi thecamels:

Potrzebowałam nowego, szybkiego i w rozsądnej cenie serwera. Przeniosłam kilka stron do thecamels i strony nareszcie śmigają jak gepard!! Różnica w działaniu na poprzednim serwerze, a thecamels, jest kolosalna. Nareszcie można normalnie oglądać strony, bez czekania i nerwów. Mało tego, support techniczny jest na najwyższym poziomie. Nie tylko błyskawicznie odpowiadają, ale też chętnie i skutecznie pomagają, nawet więcej niż się spodziewałam! Przemili ludzie, zawsze pomogą. Zapisałam się do programu partnerskiego i szczerze polecam serwer thecamels!!

Klikając w poniższy bannerek możecie przejść na stronę thecamels i wybrać odpowiedni pakiet hostingowy:

Przetestowałam 2 serwery

Aby nie być gołosłowną, zrobiłam testy obu serwerów. Skopiowałam taką samą stronę z serwera X i wgrałam na serwer thecamels. Różnica w działaniu jest ogromna. W thecamels strona wczytuje się błyskawicznie, a sam panel śmiga i bardzo przyjemnie się po nim można poruszać. Zaś w X zwłaszcza w dzień, strona potrafi wczytywać się nawet kilkanaście sekund, a praca w panelu to wielki problem i tylko dla osoby z nerwami ze stali.

O ile w nocy oba serwery otrzymały zbliżone do siebie wyniki (thecamels wypada trochę lepiej), to w dzień serwer X pokazuje gorsze wyniki w przeróżnych page speed testach.

Testowałam strony na:
https://wordpress.inspector.io
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Jeszcze gorzej ma się sprawa po południu, wtedy jest największe przeciążenie i serwer X wypada kiepsko. Jak na tak ciężką godzinę, thecamels świetnie daje radę.


Kolejnego dnia zrobiłam testy serwera X o 9:00 rano. Zrobiłam gdyż strony tak zaczęły mulić, podstrony wolno się wczytują, a edycja ich jest tylko dla cierpliwych. Co wyszło? Strona średnio ładuje się aż 7 sekund!! I każda kolejna podstrona kolejne 7 sekund. Pomyślcie jak bardzo muszę się namęczyć, by zrobić taką stronę z kilkunastoma podstronami i w każdej co rusz coś edytować. Dużo dłużej muszę to robić. Dlatego jak tylko mogę, to przenoszę strony na thecamels. Poniżej wynik testu serwera X:

Po 10:00 było tak tragicznie, że wyniki zwariowały i trafiły do szpitala:

Postanowiłam zająć się tą stroną, przy której wyniki zwariowały z powodu wolnego serwera. Przeniosłam na serwer thecamels i żałuję, że wcześniej tego nie zrobiłam. Ile ja czasu bym oszczędziła, jest to czas liczony w grubych godzinach, a nawet dniach. Męczyłam się dniami z tak wolną stroną, z wolną edycją jej, a gdybym od razu przeniosła, to oszczędziło by mi to dużo nerwów. Ludziom nie chce się przenosić, bo se myślą – „a jeszcze trochę się pomęczę, może niedługo przyspieszy, a może to, a może tamto”. Nie, to że samo magicznie przyspieszy w dzień, to prędzej nam słoń za oknem przebiegnie. Nie ma co się dłużej męczyć, bo przenosiny trwają z kilkanaście minut, łącznie z importem, exportem kopii strony i już możemy cieszyć się normalnie działającą stroną. Żeby nie owijać więcej w bawełnę, spójrzcie na poniższy wykres i zobaczcie jak się męczyłam. Dodam, że tam gdzie jest znak zapytania, to strona tak długo się wczytywała, że speed test dostał depresji.


A żeby jeszcze było śmiesznie, to sprawdziłam na serwerze którego nikomu nie polecę, bo to jest poezja co oni wyprawiają z limitami, co rusz limit jest przekroczony, nawet nic nie robiąc na stronie. A spróbujcie wgrać 300 mb plik, to zapchacie serwer na cały dzień, albo dłużej. Mowa o o12.pl, strona w dzień ładowała się prawie pół minuty!


Na testy wybrałam dość prostą stronę onepage, chociaż nie z najmniejszą ilością grafik, bo trochę ich ma. Wgranych jest też kilka wtyczek, jeden motyw i wykonana optymalizacja. Jest też najnowsza wersja WP oraz PHP 7.2.

Przy rozbudowanej stronie, różnica w działaniu byłaby dużo większa, gdyż wcześniej taką testowałam.

Dodam ponownie, że support w thecamels jest na najwyższym poziomie, a dziś otrzymałam od nich przemiły upominek pocztą polską z przepięknym wierszem i upominkiem. Kiedyś zrobię zdjęcie, bo rodzina odebrała i osobiście jeszcze nie widziałam, ale słuchałam wiersza przez telefon 🙂 Więc podejście do klienta mają wzorowe!

Sam panel cPanel jest ładny i przejrzysty, można w nim znaleźć to, co potrzebne.

Certyfikat SSL

TheCamels posiada darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt, który działa w 100%. Ostatnio spotkałam się z serwerem, który w specyfikacji ma SSL, lecz po wgraniu strony z SSL, nie działa jak trzeba, przeglądarki blokują stronę. Spędziłam cały wieczór wgrywając stronę i ustawiając ponownie i tak kilka razy, w nadziei, że zadziała. A tutaj macie pewność że zadziała, bo już kilka stron na tym serwerze wgrałam i ustawiłam.

Jakie jeszcze zalety ma hosting thecamels?

 Bardzo szybka pomoc, jak coś się zepsuje to naprawią, zoptymalizują jak trzeba.

Za darmo przeniosą Cię z innego serwera, na swój.

Program partnerski, w którym za polecenia serwera otrzymujesz prowizję.

Dyski SSD. Serwer jest na szybkich dyskach SSD, a dużo innych hostingów ma wolniejsze dyski.

Wersje PHP do wyboru. W thecamels można zmienić na różne wersje PHP do każdej domeny oddzielnie. Jest to duży plus, gdyż zdarzyć się może że jedna strona działa w PHP 5.3, a druga w 7.2 i jeśli jest tylko jedna wersja na serwerze, to ciężko to pogodzić, strona może przestać działać, mowa o starszych stronach. Nie każdy hosting ma tą opcję, więc tutaj na plus.

Kopie zapasowe wykonywane są codziennie w nocy i przechowywane przez 30 dni.

I wiele innych zalet, które możecie przeczytać na ich stronie.

Masz już hosting?

Jeśli masz już hosting, to przenosząc się do thecamels możesz otrzymać do 3 miesięcy ważności usługi gratis.

Ja już wybrałam, teraz od Was zależy działanie stron Waszych i klientów.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia Janik
Kasia Janik
5 lat temu

Wow 🙂 To kupię tam!

Lukas
Lukas
4 lat temu

Siedzę w thecamels. Migrowali mnie z innych firm i od 2 lat nie mam problemów. Zawsze pomagają, radzą technicznie itp. To partnerzy w biznesie a nie hosting 😉