Jak odzyskać login i hasło do WordPressa

You are currently viewing Jak odzyskać login i hasło do WordPressa

Czy zdarzyło się Wam zapomnieć login, hasło, czy może oba, do panelu admina WordPress? Co gorsza, nie pamiętasz nawet maila, na jaki zakładałeś konto? Jest na to sposób!

Jeśli jednak pamiętasz mail, to możesz odzyskać hasło w prosty sposób. Podczas logowania się do panelu admina WP klikasz „nie pamiętasz hasła?”. Wpisujesz adres email i klikasz „zdobądź nowe hasło”. Po chwili odbierasz mail, który przychodzi na Twoją skrzynkę. Potwierdzasz link i wpisujesz nowe hasło.

Sprawa ma się trochę trudniej, jeśli nie pamiętasz maila. Ale da się zrobić. Jeśli masz dostęp do serwera i do bazy danych, czyli do panelu phpMyAdmin, to w taki sposób odzyskasz dane. Jeśli nie masz dostępu, to poproś o to osobę, która zarządza serwerem lub napisz do supportu hostingu, powinni pomóc.

Kolejna rzecz, to aby dostać się do bazy danych, musisz znać do nich dane, czyli nazwę użytkownika i hasło. Znajdziesz je na serwerze w głównym katalogu strony, plik o nazwie wp-config.php. Tam jest linijka kodu:

define( 'DB_PASSWORD', 'tutaj podane bedzie haslo' );

Jak już masz te dane, to logujesz się do panelu phpMyAdmin:

Gdy się zalogujesz, to pojawi się panel i po lewej masz listę baz danych, kliknij na tą właściwą, z którą jest połączony WordPress.

Pojawi się lista tabel. Wybierz tą z _users w nazwie, domyślnie wp_users, jeśli nie zmieniłeś prefiksu podczas instalacji.

Pojawi się lista wszystkich użytkowników. Wybierz swoją, jeśli jest jedna to kliknij edytuj.

Widzisz już swoją nazwę użytkownika oraz mail. Mając takie dane możesz odzyskać hasło, cofając się do pierwszego kroku, w panelu admina strony WP klikasz „nie pamiętasz hasła?”, wpisujesz ten mail i gotowe. Chyba, że to nie jest Twój mail, bądź nie masz już dostępu do tego maila.

Więc dalej szukasz wiersz user_pass. W kolumnie wartość znajduje się zaszyfrowane hasło. Skasuj je i wpisz nowe hasło. Hasło wpisz normalnie, bez żadnego kodu, czyli np. mojehaslo123 (oczywiście wymyśl trudniejsze). Następnie w kolumnie funkcja wybierz MD5. To pozwoli zaszyfrować nowo wprowadzone hasło. Kliknij wykonaj i gotowe. Teraz możesz zalogować się do WordPressa nowym hasłem.

To wszystko. Nie było aż tak strasznie, co nie? 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments