Monitoring stron, sklepów, aplikacji internetowych

Czy zdarzyło się Wam mieć awarię na stronie i o niej nie wiedzieć? Czy trwała ona kilkanaście minut, godzinę, czy nawet kilka godzin i nie zareagowaliście na to? Jeśli prowadzicie firmę, a klienci często odwiedzają Waszą stronę, a przerwa nawet kilku minutowa to duże straty i chcecie temu zapobiec, to zapraszam do artykułu.

Ciągłość działania strony to rzecz priorytetowa. Nie ważne czy jest to mała strona, blog, strona firmowa, sklep czy aplikacja. Każda jest ważna i jeśli wchodzi osoba na naszą stronę, która akurat w tym czasie nie działa, to prawdopodobne jest to, że zrazi się do niej i już nie wróci. Jak temu zapobiec?

Supermonitoring stron

Można oczywiście siedzieć cały czas i sprawdzać stronę, ale komu by się chciało. Czasem musimy wyskoczyć na miasto lub zająć się czymś ważnym, wyjechać na urlop i odciąć się od internetu, co wtedy? Kto przypilnuje naszej strony? A jeszcze lepiej – wykupiliśmy reklamę za nie małe pieniądze i strona musi działać cały czas. W przypadku awarii – stracimy pieniądze, klientów i reputację. Tu właśnie z pomocą przychodzi – SUPERMONITORING.PL.

Co to jest i jak to działa?

Supermonitoring stron, sklepów i aplikacji mobilnych to narzędzie, które za nas będzie sprawdzać działanie strony. Jeśli serwer ma awarię, powiadomi nas o tym mailowo, smsowo lub głosowo. Dostaniemy mail o treści – strona nie działa, a potem – strona już działa. Jeśli awaria trwa kilka minut, to dajmy spokój, odczekajmy, ale jeśli przedłuża się, wtedy możemy napisać do supportu hostingu, na którym znajduje się nasza strona, wtedy zareagują.

Narzędzie monitoringu ma wiele innych, przydatnych funkcji:

  • sprawdzanie wydajności strony
  • weryfikowanie zawartości
  • testowanie formularzy
  • mierzenie czasu wczytywania
  • monitorowanie spójności plików
  • kondycja dnia
  • oraz inne

Ciekawą opcją jest monitorowanie spójności plików. Gdy system wykryje zmianę w kodzie strony, powiadomi nas o tym. Ma to zastosowanie chociażby takie, że wykryje nieautoryzowany dostęp do strony, np. wirus, który potrafi doklejać swoje linijki kodu. Pomysłów na wykorzystanie tego jest ogrom. Dzięki monitoringu możemy w spokoju zająć się innymi sprawami.

Alerty – powiadomienia

Alerty dostajemy mailowe, sms i głosowe. Możemy też ustawić w jakich godzinach je dostajemy, przykładowo wyłączyć na noc.

Ile to kosztuje?

Monitoring możemy przetestować bezpłatnie przez 14 dni. Dodatkowo za polecenia oraz lajki fanpage i twettera dostajemy kolejne miesiące gratis. Najniższy pakiet pozwala na monitorowanie jednej domeny oraz 1 test. Jest kilka pakietów, czym wyższy, tym więcej domen do monitorowania.

Program partnerski

W serwisie Supermonitoring znajduje się program partnerski, który umożliwia nam polecenie narzędzia monitoringu znajomym, klientom i otrzymania w zamian darmowych miesięcy.

Podsumowanie

Supermonitoring to świetne narzędzie dla Twojej strony, sklepu, czy aplikacji. W załączonych w panelu statystykach, możemy sprawdzić procentowo łączną dostępność oraz niedostępność strony. Pozwoli to nam zorientować się czy hosting na którym umieściliśmy stronę jest stabilny, a jeśli nie, to rozważyć zmianę na inny. Możliwości i zastosowań monitoringu jest wiele, to wszystko zależy od Was, jak je wykorzystacie.

Tylko u mnie, dostaniesz 3 miesiące monitoringu GRATIS!
Pakiet Extra+ (5 testów i 100% funkcji).
Napisz poniżej w komentarzu, że chcesz otrzymać kod, a zostanie przesłany mailem.

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KacperEwelinaAcveSławomir Kuśnierczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sławomir Kuśnierczak
Gość

Ja już w branży z 6 lat i jeszcze mi strona nie padła może jestem szczęściarzem 🙂

Acve
Gość

Tego potrzebowałem. Czy dla stałych klientów będą jakieś promocje?

Kacper
Gość

Ja chętnie przetestuje to rozwiązanie. Czasem jak widać w pierwszym komentarzu nawet nie ma się świadomości, że strona padła, a potem wielkie zdziwienie, że GA pokazuje brak ruchu.