Jak usunąć konto na Facebooku?

Wszechobecna obecność mediów społecznościowych wielu z nas coraz częściej daje się we znaki. Jesteśmy zalewani strumieniami zbędnych zdjęć i fake newsów co budzi chęć usunięcia konta i odcięcia się od tego obciążającego medium. Poniżej znajdziesz szybki poradnik jak usunąć konto na Facebooku.

  1. Prawym górnym rogu ekranu znajduje się trójkąt, który należy kliknąć a następnie wybrać opcję Ustawienia

2. Po kliknięciu tej opcji, wyświetli się następne okno, w którym należy wybrać opcję Ustawienia i Prywatność.

3. Następnym krokiem aby usunąć konto na fb jest odnalezienie po lewej stronie ekranu opcji Twoje informacje na Facebooku. Po kliknięciu, po prawej stronie na dole ekranu pojawi się opcja Dezaktywacja i usuwanie. Kliknij Wyświetl, aby przejść dalej.

4. Na tym etapie pojawią się dwie opcje: dezaktywacja konta na Facebooku i usuwanie konta na Facebooku. Dlaczego są one rozróżnione? Dezaktywacja to chwilowe wyłączenie konta, które trwa miesiąc. W ten sposób wiele osób decyduje się na miesięczny “cyfrowy detoks”, by po miesiącu powrócić do swojego konta. Przez te 30 dni nie będziemy otrzymywać żadnych wiadomości, nie będzie możliwe oznaczanie nas na zdjęciach, ani odnalezienie naszego profilu w wyszukiwarce Facebooka. Natomiast opcja usuwanie konta na fb jest trwała. Jeszcze do niedawna usunięte konto można było odzyskać, lecz po wprowadzonych aktualizacjach nie jest to już dłużej możliwe. Jeżeli na tym etapie wciąż chcesz usunąć konto, zaznacz Usuwanie konta i kliknij niebieski przycisk Przejdź do usuwania konta.

5. Piąty krok jest ostatnim krokiem przy usuwaniu facebookowego konta. Po naciśnięciu niebieskiego przycisku Usuń konto,  zostanie ono nieodwracalnie skasowane. Warto mieć na uwadze, że po wybraniu tej opcji stracimy dostęp do opcji logowania na inne strony za pomocą facebookowej wtyczki, stracimy wszystkie zdjęcia i wiadomości oraz nie będziemy mogli korzystać z aplikacji Messenger. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów czym skutkuje usunięcie konta na fb kliknij tekst podświetlony na niebiesko Dowiedz się więcej o usuwaniu konta. Znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje, jakie funkcjonalności zostaną wyłączone.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sadurski
Sadurski
2 lat temu

Wydaje mi się warte dołączenie do tego artykułu dlaczego warto całkowicie skasować konto na facebook. Świetnie to podsumowali o uzależnieniu od serwisu jak narkotyku i jak skrajnie jest to serwis manipulujący ludźmi i piorący mózgu https://totemat.pl/skasowalem-swoje-konto-na-facebook-tez-je-skasuj/ także skasowałem tam konto jakiś czas temu i tylko żałuję że tak późno.