Przesadne użycie słów kluczowych na stronie

Należy wiedzieć, że słowa kluczowe w tekście strony są niezmiernie istotne. Warto cofnąć się troszeczkę w przeszłość, bowiem pamiętajmy, że czasy, w których pozycje w wynikach wyszukiwania były uzależnione od liczby słów kluczowych, już dawno bezpowrotnie minęły. Znów współcześnie nie ma sensu tworzyć ukrytych warstw tekstu zawierających kilka akapitów złożonych z powtórzeń słowa kluczowego. Szczególnie zwróćmy uwagę na to, abyśmy nie przesadzali z umieszczaniem słów kluczowych w opisach obrazków w atrybutach „alt” oraz „title”.

Słowa kluczowe w treści strony

Warto zadać pytanie, czy istnieje optymalne nasycenie strony słowami kluczowymi? Należy jednoznacznie odpowiedzieć, że optymalne nasycenie strony słowami kluczowymi nie istnieje.
Warto wiedzieć, że każda strona www będzie miała inną wartość. Możemy jednak śmiało przyjąć, że nasycenie powyżej 15 % może już być przesadą. Jedynym sposobem oceny jest czytelność tekstu. Jeżeli zbyt duża liczba powtórzeń słowa kluczowego zaczyna razić, to jest to wystarczający sygnał, aby zmniejszyć nasycenie.

Używanie słów pochodnych

Należałoby jeszcze zwrócić uwagę na używanie słów pochodnych od głównych słów kluczowych oraz ich odmian. Trzeba powiedzieć, że wyszukiwarki coraz lepiej radzą sobie z analizą tematyczną, tak więc na przykład na stronie o samochodach warto używać takich słów jak: samochód, auto, auta, samochody, pojazdy, czy bardziej potocznych (w zależności od profilu serwisu), jak na przykład bryki czy fury.

Meta tagi

Pamiętajmy także o tym, aby zawsze używać znaczników „meta description” i „keywords” do tego, do czego zostały przeznaczone. Należy wiedzieć, że w polu „description” wpisujemy krótką informację o stronie, która może zawierać słowa kluczowe, a w polu „keywords” wpisujemy przede wszystkim słowa kluczowe odnoszące się do danej podstrony. Absolutnie nie ma sensu powtarzać słów kluczowych. Bowiem te znaczniki nie mają wpływu na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, a w dość prosty sposób możemy zostać ukarani przez wyszukiwarki, jeżeli zastosujemy je niepoprawnie.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
4 lat temu

Z mojego doświadczenia wiem że większa ilość może zaszkodzić 🙂 Przykład miałem stronę która posiadała 20 słów kluczowych z których z 6-7 miało literówki i pisane na szybko szyk liter był zmieniony -pozycje 20-25 🙂 po poprawie słów na poprawne – strona wypada na 40-50….