Domeny dobrane w nieodpowiedni sposób

Należałoby zastanowić się nad nazwą domeny w trakcie jej rejestracji. Trzeba wiedzieć, że wpływ domeny na pozycję w wynikach wyszukiwania jest śladowy, ale dla internautów odwiedzających naszą stronę, nazwa ma już znaczenie.

Odpowiednia nazwa domeny

Generalnie powinno się wybierać nazwę domeny, która będzie prosta do zapamiętania przez gości. Pamiętajmy, że nazwa domeny niekoniecznie musi zawierać w sobie opis usługi, którą oferujemy, czy nazwę branży. Warto powiedzieć, że szereg osób uważa, że jeśli zajmują się na przykład pozycjonowaniem, to słowo pozycjonowanie powinno być zawarte w nazwie domeny. Ale czy jest to na pewno konieczne? Warto jednak wiedzieć, że jest to niepotrzebne, bowiem większość domen ze słowem kluczowym jest już zajęta i pozostają nazwy złożone, jak na przykład www.najlepsze-i-najtansze-pozycjonowanie.pl. Również tego rodzaju nazwa domen jest niepożądana, gdyż żaden internauta jej nie zapamięta, a jeśli nawet, to chcąc komuś polecić tę stronę, zapewne zrobi błąd w jej nazwie.

Pamiętajmy też, że poza tym wyszukiwarki coraz gorzej patrzą na domeny zawierające 2 lub więcej myślników. Dlatego też, nazwa domeny powinna być raczej krótka i przyjazna zarówno dla robotów wyszukiwarek, jak i dla internautów.

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments